Dinçer Demir's Blog

A page to share all about learning , teaching ,education, training , e-learning& edTech…

Yeni Döneme Eğitimlerle Merhaba Dedik

Posted on | Eylül 28, 2014 | No Comments

Herkese Merhaba,

Uzun zaman oldu yeni bir yazı yazmayalı ama bu sene bu konuda daha hassas olup hem İngilizce hem de Türkçe yazılar yazmaya çalışacağım.

Türkçe yazma isteğimin sebebi şu farkedişten sonra ortaya çıktı.

Biz İngilizce öğretmenlerinin kendilerini geliştirme fırsatlarının çok fazla olduğunu görüyoruz ve dünyadaki gelişmeleri çok hızlı bir şekilde takip ettiklerini biliyoruz.

Özellikle şu son dönemde, ülkemizde, farklı branşlarda, kendini geliştirmek isteyen öğretmenlerin olduğunu gördüm  ve onlar için de onların beklentilerine uygun paylaşımlar yapmanın doğru olacağını düşünüyorum.

Son dönemlerde bu farkındalığımın artmasına sebebi ise; geçtiğimiz 1 ay içerisinde farklı okullarda , katılımı gönüllülük esasına dayanan eğitimler verme şansı elde ettim. Ortaköy , Mecidiyeköy ve Ataşehir’de verdiğim “Eğitimde Sosyal Medya Kullanımı” eğitimine katılan farklı branşlardaki öğretmenlerin kişisel çabaları ve kendilerini geliştirmeye olan arzuları kesinlikle etkileyiciydi. Bu konuda daha çok çalışmaların yapılmasının ne kadar elzem olduğunu çok açık bir şekilde anladım.

 

 

Bu arada kariyerimde değişik bir noktaya adım atıyorum bu sene. Artık ben de akademik yaşama merhaba diyorum . Bahçeşehir Üniversitesinde, Eğitim Teknolojisi ( İngilizce ) Yüksek Lisans Programına başlıyorum. Bu konudaki gelişmeleri de buradan paylaşmayı düşünüyorum.

Bir merhaba demekti bu yazıyı yazmaktaki amacım.

“Blog yazmak değil, blog’u sürdürmek zordur” demişlerdi bu işe ilk atıldığımda, tecrübeli meslektaşlarım. Haklı çıktılar. Sürdürmede biraz sıkıntılar yaşadım ama bundan sonra , paylaşımlarıma düzenli devam etmek istiyorum.

Herkese keyifli bir dönem ve bol başarılı sonuçlar dilerim.

Dinçer Demir

 

 

 

 

  

Comments

Leave a Reply

  • Registered Blogger

  • Previous Entries

  • Who- Where